סדנת תרגילי פנים הבאה תתקיים ביום ד , 23/10/13 בשעה 18:30 בערב בגבעתיים. ...קרא עוד
הזמנה לסדנה אישית לניקוי רעלים (דטוקס) מהגוף והנשמה - שלושה מפגשים. ...קרא עוד
סדנת קוסמטיקה טבעית, צמחית וארומתרפית נפתחת ב-27/10/13 לנוחיותכם יתקיים קורס ערב ובוקר. ...קרא עוד
קורס אירידיולוגיה (אבחון לפי קשתית העין) נפתח בחודש אוקטובר 2013. ...קרא עוד

טיפ טבעי!

מיובשים אבל בריאים - הכל על פירות יבשים
למה שלא תקרא את הטיפ הבא


להמשך קריאה >>

רישום לרשימת תפוצה

רשימת התפוצה נועדה לקבל מידע, טיפים בריאותיים ומאמרים. איננו מעבירים את פרטי המייל שלכם לאף גורם אחר

אלרגיה עונתית

אם לבלוב העצים והפריחה עושה לך את זה, אז כנראה שמדובר בקדחת השחת או אלרגיה עונתית.

האביב, פריחת העצים מקסימה רבים מאיתנו, אך לאחרים תקופה זו היא הפרומו של התקפי אלרגיה, דמעות, נזלת והיצמדות לטישו, ואצל המהדרין תופיע בעקבותיה פריחה בעור.
אם אתם מעוניינים בטיפול בדרך שונה וטבעית ללא אנטיהיסטמינים, סטרואידים, הרי שקריאת השורות הבאות תסייע לכם.

Allergic Rhinitis מכונה גם נזלת אלרגית או קדחת השחת או אלרגיה עונתית. המדובר בתגובה אלרגית לפולן (אבקה הנוצרת בפרח), עובש או לחומרים מיקרוסקופיים אחרים המצויים בסביבה.
זוהי תגובה אלרגית טיפוסית אצל אנשים בעלי מערכת חיסונית לקויה המזהה חומרים תמימים כמאיימים. ניתן לשלוט בתופעה זו על ידי שינויים באורח החיים.

סוג אלרגיה זה הוא השכיח ביותר בארה"ב (כ-50 מיליון מידי שנה). ברפואה האלטרנטיבית מהווה בעיה זו את הסיבה השנייה לפנייה לקבלת טיפול (לאחר כאבי גב), ועם יתרון נוסף של מיעוט תופעות לוואי עקב הטיפול.

האלרגיה יכולה להיות עונתית או רב שנתית. אלרגיה עונתית מתרחשת במיוחד כאשר צמחים, עצים ופרחים משחררים פולן במשך מחזור הפוריות שלהם.
באביב, בדרך כלל מדובר בפולן של עצים, בעוד שבקיץ הסיבה תהיה דשא ועשב בר, ואילו בסתיו יש שחרור של נבגי פטריות, הנישאים באוויר והאוהבים תנאי מזג אוויר לח. אם האלרגיה מתפתחת בחורף, גורמיה הם,בדרך כלל, אבקות של דשאים ועשבים. אלרגיה רב עונתית קשורה לחשיפה לאבק הבית (המכיל אנטיגנים של קרדית אבק הבית), פרוות חיות, קשקשי בעלי חיים, נוצות ועוד. אלרגנים אלו מצויים בכריות, בגדים תחתונים, מקלחות ובמרתפים.
המצב מחמיר כאשר קיים יותר מגורם אלרגני אחד.

האלרגיה מאופיינת בשיחרור פתאומי ומהיר של חומרים כימיקלים מתווכי דלקת (כגון היסטמין, ברדיקנין ולויקוטריאנים), שהם הגורמים לביטויים השונים של אלרגיה לתוך מחזור הדם. כימיקלים אלו (והידוע במיוחד ההיסטמין) גורמים לנפיחות של רקמות, גירוי, הרחבה ודליפה של כלי דם לרקמות מסביב.

הסימנים הקליניים

האלרגיה גורמת לגירוי הקרומים הריריים של האף, דרכי נשימה עליונות והעיניים. המצב האלרגני מאופיין בגודש באף, תופעת הגרד, האודם, הפריחה, העיטושים, הנזלת, הדמעות וקוצר הנשימה. כאשר ריכוז האלרגן בגוף גבוה, יכול להיגרם התקף אסמטי קשה לחנק או לירידה פתאומית בלחץ הדם ולעילפון.
סימן נוסף הוא עייפות ולעיתים עפעפיים נפוחות (עם שינוי גם בצבע – במיוחד בעפעף התחתון).

איך להפחית אלרגנים סביבתיים בבית?

יש להימנע מאותם אלרגנים פוטנציאליים. כך למשל להימנע מעישון  בבית, חיות מחמד מחוץ לבית, להימנע מלחות מוגזמת בתוך הבית וכמובן ניקוי ואוורור הבית.

דרכי הטיפול הטבעיים

אפשרויות טיפול פרמקולוגיות נפוצות ברפואה הקונבנציונלית כוללים אנטיהיסטמינים, סטרואידים, מפחיתי גודש ואימונותרפיה.

קיימות מספר דרכים באמצעות הרפואה הטבעית המטפלים בשורש הבעיה כמו למשל צמחי מרפא הפעילים למניעת אלרגיות , תוספי תזונה שהינם נוגדי חימצון וכמובן שינוי בהרגלי חיים כולל תזונה נכונה.
גם טיפולים ארומתרפיים יכולים לעזור כגון שילוב של שמנים אתריים באמבט חם או במבער.

תזונה אשר מרגיעה אלרגיה יכולה להשפיע על המערכת האימונית (החיסונית). המזון יכול לגרום לגירוי אלרגני או להשקיט אותו.
מערכת העיכול חשופה למספר הגדול של האלרגנים (אפילו יותר ממערכת הנשימה). חלבונים מורכבים כמו חלב פרה עלולים לגרום לגירוי המערכת החיסונית בגלל המבנה האנטיגני של חלב זה, במיוחד אצל אנשים רגישים. לעומת זאת קיים מזון הנלחם בדלקת ומעורר את מנגנוני ההגנה.

לסיכום, קיימות אסכולות טיפוליות רבות בטיפול באלרגיות. הבעיה היא למצוא את הטיפול האינדבידואלי המתאים. נדרשים לכך זמן וסבלנות.

כמובן שכל הטיפול מותאם באופן אישי לאחר האבחון כולל התאמת תכשירים אורגניים וטבעיים לעור .

 

Linkedin Facebook Twitter Email Pinterest Plusoneצרו קשר עם מיכל - 054-6499302 | דוא"ל: michal@ginko-natural.com