סדנת תרגילי פנים הבאה תתקיים ביום ד , 23/10/13 בשעה 18:30 בערב בגבעתיים. ...קרא עוד
הזמנה לסדנה אישית לניקוי רעלים (דטוקס) מהגוף והנשמה - שלושה מפגשים. ...קרא עוד
סדנת קוסמטיקה טבעית, צמחית וארומתרפית נפתחת ב-27/10/13 לנוחיותכם יתקיים קורס ערב ובוקר. ...קרא עוד
קורס אירידיולוגיה (אבחון לפי קשתית העין) נפתח בחודש אוקטובר 2013. ...קרא עוד

טיפ טבעי!

מיובשים אבל בריאים - הכל על פירות יבשים
למה שלא תקרא את הטיפ הבא


להמשך קריאה >>

רישום לרשימת תפוצה

רשימת התפוצה נועדה לקבל מידע, טיפים בריאותיים ומאמרים. איננו מעבירים את פרטי המייל שלכם לאף גורם אחר

אוסטאופורוזיס (בריחת סידן)

הגדרה של אוסטאופורזיס: הפרעה המורכבת ממספר גורמים של מטבוליזם העצם אשר מתבטאת בירידה בחוזק העצם עם עליה בסיכון לשברים בעצמות. חוזק העצם נקבעת על ידי שילוב של איכות העצם וצפיפותה.

חוזק העצם מייצג שלמות חלבון הקולגן הכולל מינרלים אנאורגנים. איכות העצם נקבעת על ידי המבנה כגון קצב חילוף תאי העצם. צפיפות העצם נקבעת על ידי ההפרש בין מקסימום מסת העצם לאיבוד מצטבר של כמות העצם.

העצם היא איבר חי ובנויה מחומר מינרלי בעיקר סידן וזרחן וחומר אורגני חלבוני שהחשוב ביותר הוא הקולגן. משך כל החיים יש בעצם פעילות מטבולית של בנייה ופירוק. העצם נבנית ונהרסת באופן מתמיד על ידי תאים הבונים והורסים אותה כל הזמן. אצל נשים בגיל המעבר מוגבר קצב ירידה בצפיפות העצם בשל ירידה בכמות האסטרוגן. בגיל זה יש הפרה בוטה של שווי משקל בין בנייה לפירוק לטובת הפירוק, ומכאן הקטנת צפיפות עצם. כלומר אוסטיאופרוזיס הוא תוצאה של תהליך שיווי משקל בין בנייה לפירוק העצם ונטייה לכוון הפירוק לאורך זמן.

הידלדלות העצם (אוסטאופורזיס) כוללת את המרכיבים המינרליים וגם את המרכיבים האורגנים. להבדיל מרככת שבה יש רק מחסור בסידן, באוסטיאופרוזיס יש ירידה 
במטריצה האורגנית. אצל גברים וגם נשים מסת העצם מגיעה לשיאה בגיל 35, ושני המינים מתחילים לאבד ממסה זו בגילאים 40-50 .

הטיפול הטבעי בקליניקה הנטורופתית באוסטאופורזיס:

• תזונה. נתחיל כמובן מתזונה נכונה הדרושה לבניית העצם. העצם היא רקמה דינמית אשר נדרשים לה מרכיבי תזונה בסיסיים אשר יכולים לשמור על בריאות וכן להימנע ממזונות העשוים לגרום לאיבוד עצם במשך הזמן.

• תוספי תזונה, ויטמינים, מינרלים וצמחי מרפא מותאמים באופן אישי. נעשה שימוש בצמחי מרפא אשר מכילים חומרים היכולים לייצב את מבנה הקולגן. מאחר וקולגן הוא מבנה החלבון העיקרי בעצם, מומלץ לייצב את שלמותו ומבנהו על מנת למנוע הידלדלות העצם. נעשה גם שימוש בצמחי מרפא פיטואסטרוגנים. המדובר בתרכובות צימחיות – בעלות מבנה שאיננו סטרואידים אך מזכירות את האסטרדיול ומתנהגות באופן הדומה לאסטרוגן או אנטיאסטרוגן (לכן במידה מסויימת יכולים להחליף את השימוש באסטרוגנים מלאכותיים).

• פעילות גופנית. איך לא? פעילות גופנית מהווה תנאי חשוב לעצמות חזקות. במשך הילדות וההתבגרות, אם יש רמות קלציום מספקות בתזונה, הרי שפעילות גופנית תנבא יצירת עצם. התועלת של פעילות גופנית אצל הסובלים מאוסטאופורזיס היא מרובה. תרגילים הנושאי משקל יוצרים לחץ מכאני על השרירים והעצמות ולכן יוצרים גירוי להגברת צפיפות העצם ב-2%-8% לשנה. סוגי פעילויות הנושאות משקל הם: הליכה מהירה, ריצה, ריקוד ופעילות אירובית. אצל מבוגרים יש לבצע קודם מבדק רפואי לפני התחלת פעילות וכמובן בהדרגה. במחקרים שונים התברר שגם אנשים קשישים מאד נהנים מפעילות נושאת כוח 3-2 פעמים בשבוע, מומלץ להתמקד בקבוצות השרירים הפלקסוריים של הברכיים והירכיים.

 

Linkedin Facebook Twitter Email Pinterest Plusoneצרו קשר עם מיכל - 054-6499302 | דוא"ל: michal@ginko-natural.com