סדנת תרגילי פנים הבאה תתקיים ביום ד , 23/10/13 בשעה 18:30 בערב בגבעתיים. ...קרא עוד
הזמנה לסדנה אישית לניקוי רעלים (דטוקס) מהגוף והנשמה - שלושה מפגשים. ...קרא עוד
סדנת קוסמטיקה טבעית, צמחית וארומתרפית נפתחת ב-27/10/13 לנוחיותכם יתקיים קורס ערב ובוקר. ...קרא עוד
קורס אירידיולוגיה (אבחון לפי קשתית העין) נפתח בחודש אוקטובר 2013. ...קרא עוד

טיפ טבעי!

מיובשים אבל בריאים - הכל על פירות יבשים
למה שלא תקרא את הטיפ הבא


להמשך קריאה >>

רישום לרשימת תפוצה

רשימת התפוצה נועדה לקבל מידע, טיפים בריאותיים ומאמרים. איננו מעבירים את פרטי המייל שלכם לאף גורם אחר

טיפול טבעי בקנדידה ובבעיות עיכול שונות

טיפול טבעי בקנדידה ובבעיות עיכול שונות ברפואה טבעית נטורופתית

טיפול טבעי בקנדידה

טיפול בקנדידה ברפואה טבעית

בעיות העיכול העיקריות הן : בעיות ספיגה, חסרים תזונתיים, עצירות, שלשול, מחלות מעי דלקתיות – קרון וקוליטיס, שילשול, עצירות, כאבי בטן, צליאק, אי סבילות לגלוטן, אי סבילות למזונות, תסמונת המעי הרגיז, תסמונת המעי הדליף, מחלות כיס המרה, ריפלוקס, אולקוס (כיב פפטי), גזים, טחורים, קנדידה, תסמונת המעי הרגיז,  פרזיטים ותולעים, ריפלוקס (צרבת), הליקובקרטר פילורי. 

מעוניין לבדוק האם אתה סובל מקנדידה ולקבל טפול טבעי בקנדידה? לחץ כאן

טיפול טבעי בקנדידה

כאשר פטריית הקנדידה מתפשטת במערכת העיכול, הגוף נתקף בשלל תסמינים. 
מיכל לזרוביץ, מאבחנת קנדידה באמצעות אבחון אירידולוגי (קשתית העין) ותישאול מקיף ומתאימה טיפול טבעי בקנדידה הכולל תוכנית מיוחדת לניקוי המעי המתאימה לבעיית הקנדידה, חיזוק מערכת החיסון באמצעות תזונה ויטלית ואנטי פטרייתית, צמחי מרפא, תוספי תזונה ושיטת הלחיצות (אקופרשר). 
העקרון של טיפול טבעי בקנדידה בקליניקה מתבצע בשיטות רפואה טבעית נטורופתית מתמקד בשורש הבעיה ואיננו מסתפק רק בטיפול בסימפטומים ובתופעות החיצוניות. הדבר יבטיח מניעת חזרתה של בעיית הקנדידה.

טיפול טבעי בקנדידה


אם אתם חשים עייפות, כאבי ראש, אלרגיות, תאווה למתוקים ומזונות המכילים שמרים, כאבי שרירים ופרקים, חוסר ריכוז, כבדות? בקיצור, אתם מרגיש חולים ומותשים, אך הרופא טוען שהכל תקין ו"הכל בראש". אם כן, יש סיכוי טוב "שהכל במעי" ושאתם סובלים מבעיית קנדידה מערכתית.

להמשך קריאה על טיפול טבעי בקנדידה לחץ כאן

 

 

תסמונת המעי הרגיז –  ( Irritable bowel syndrome)     

Highlighted intestines Royalty Free Stock Images

טיפול טבעי במעי רגיז

תסמונת זו היא הפרעה כרונית שכיחה של המעי ומשפיעה על 10%-20% מהאוכלוסייה. הסימפטומים כוללים כאבי בטן, נפיחות וגאזים, חוסר נוחות בטנית, תנועות מעי בלתי סדירות, הקלה בכאב לאחר פעילות מעיים (יציאות), לעיתים שלשול עם ריר.
הסימפטומים שונים מאדם לאדם, אך המכנה המשותף לכולם – עוברים סדרת בדיקות מקיפה כולל בדיקות חודרניות כגון אנדוסקופיה וקולונוסקופיה , בדיקות צואה ודם שונות והממצאים תקינים.
לאחר סיום תהליך הבירור נאמר לאדם כי הוא סובל מתסמונת המעי הרגיז.

להמשך קריאה לחץ כאן


צליאק – "מחלת אלף הפנים"     

הטרנד החדש הוא תזונה נטולת גלוטן. היא חיונית במיוחד ללוקים בצליאק.

מחלת הצליאק, המדובר בהפרעה במערכת העיכול הנפוצה במשפחות, ההפרעה היא חוסר סבילות לגלוטן. הגלוטן הוא סוג של חלבון הנמצא בדגנים מסויימים כגון: חיטה, שיפון, כוסמין ושעורה.
אצל הסובלים ממחלת צליאק, אכילת גלוטן גורמת נזק לסיסי המעי הדק. אותם הסיסים אשר אחראים לספיגה של רכיבים תזונתיים במעי לכיוון מחזור הדם.

הטיפול היחידי היכול להתמודד עם צליאק הוא בעזרת תזונה נטולת גלוטן. תזונה זו מונעת נזק לסיסי המעי וכמובן מונעת את סיבוכי הצליאק (כמו תת תזונה ועוד). מה גם שתזונה זו עוזרת להחלמת נזקי המעי הקיימים ומקלה על תסמיני וסימפטומים הצליאק.

להמשך קריאה על טיפול בצליאק לחץ כאן 

פרזיטים ותולעים

פרזיטים הם מיקרואורגניזמים החיים ומסתובבים בגוף. זיהומים יכולים להיגרם כאשר פרזיטים קובעים את מגוריהם על העור, מערכת העיכול, ריאות, כבד ואיברים אחרים. 
הסימפטומים העיקריים של פרזיטים במערכת העיכול הם: שלשול וכאבי בטן.
סימפטומים נוספים עשויים להיות : עייפות, איבוד תיאבון, עצירות, מערכת חיסון מדוכאת, אלרגיה למזונות, חום, צמרמורת, צריבה, כאבי בטן, מחלות מעי דלקתיות (קרון וקוליטיס), איבוד משקל, צואה דמית, ועוד.

הטיפול יכלול כמובן תזונה שיש לה אפקט אנטי פרזיטי כגון שום טרי, ג'ינג'ר ובצל. קיימים גם צמחי מרפא ותוספי תזונה בעלי תכונות אנטי פרזיטיות.

ריפלוקס  Gastroesophageal) GERD )

ריפלוקס היא תופעה הכוללת סימפטומים רבים כולל צריבה,התנפחות, גיהוק בתופעה זו תכני הקיבה (הכוללים חומצה) חוזרים חזרה לוושט וגורמים לתחושת צריבה וכאב. תחושה זו יכולה להיות מלווה בטעם מר או חומצי בפה והתחושה היא כמו של כאב לבבי בחזה. כאשר הרפלוקס הוא תכוף שכבת הוושט מצטלקת בגלל המגע עם החומצה ההידרוכלורית ויש שינוי בתאי הוושט. הצטלקות זו מחמירה את הריפלוקס.

מה גורם לתופעה זו? גורמים שכיחים הם בקע סרעפתי (תופעה המתרחשת כאשר הסרעפת נחלשת והקיבה לוחצת עליה), ספינקטר פגום בין הוושט לקיבה, כישלון בתנועתיות של הוושט, התרוקנות מאוחרת של הקיבה. כל אלו יגרמו למחסור של חומציות בקיבה. נוכחות של פרזיטים, גדילה של קנדידה או זיהומים דלקתיים (כגון הליקובקטר פילורי) גם יגרמו לתופעה זו. עודף וחסר חומצה בקיבה , חוסר בייצור אינזימי עיכול, מזון או טוקסינים של תרופות.

הטיפול הטבעי והנטורופתי יכלול שימוש בצמחי מרפא מרים וצמחי מרפא  דמולסנטים (יוצרים שכבת מגן על קרומים ריריים במע' העיכול),  תזונה המפחיתה תופעות של צרבת ורפלוקס. יש להימנע ממזונות המפחיתים את הלחץ על הספינקטר הפילורי. 
כמו כן טכניקות גוף נפש עשויות לסייע.
מומלץ לשכב במיטה כאשר מראשות המיטה מוגבהות ב-15 ס"מ. 
להימנע מעישון מאחר וניקוטין מפחית את הלחץ בספינקטר התחתון של הושט.

הליקובקטר פילורי

הליקובקטר פילורי הוא חיידק במע' העיכול אשר שכיח בגיל המבוגר.
הסימנים לנוכחות החיידק הינם: צרבת, קשיי עיכול (נפיחות וגאזים בבטן, כאבים ברום הבטן), אולקוס (כיב), דלקת של הקיבה, אלרגיות שונות ועוד. בקליניקה הנטורופתית מותאם טיפול תומך בתזונה,  טיפול בתוספי תזונה, צמחי מרפא (המאזנים את רמת החומציות בקיבה, תומכים במע' החיסון ומשקמים את הריריות), שיטת הלחיצות וכמובן טיפולי גוף נפש (פרחי באך וארומתרפיה).

 

נכתב ע"י מיכל לזרוביץ   google+

Linkedin Facebook Twitter Email Pinterest Plusoneצרו קשר עם מיכל - 054-6499302 | דוא"ל: michal@ginko-natural.com